Mikrocement inaczej nazywany mikrobeton, beton cienkowarstwowy, beton dekoracyjny, beton architektoniczny. Jest to cienkowarstowa polimerowo-cementowa powłoka, dzięki której można uzyskać jednolite powierzchnie bez spoin i fug o dużej powierzchni. Mikkrocement jest odporny na wilgoć, brud i grzyby oraz tworzy antypoślizgową powierzchnię, dlatego może być stosowany zarówno wewnętrz, jak i na zewnętrz.
Jest to produkt obecnie uznawany za jedno z najnowocześniejszych i najbardziej ekskluzywnych rozwiązań w wykańczaniu wnętrz. Jego walory są doceniane przez miłośników różnych stylów od klasycznych, przez retro, po minimalistyczne, a nawet miłośniki stylu glamour. High-tech, loft, modernizm - style, w których mikrocement najlepiej się sprawdza i wygląda na tyle organicznie, że wnętrze staje się nie tylko ultranowoczesnym, ale i bardzo przytulnym. Wszystko pzrez to, że efekt betonu idealnie się łączy ze wszystkim: z drewnianymi podłogami i meblami, dużymi przeszklonymi oknami, z wyspami zieleni, z ceglanymi wstawkami, z antykami czy nowoczesnymi meblami itp. Do tego mikrocement jest uniwersalny i bardzo praktyczny, co pozwala go stosować na różne podłoża i rodzaje powierzchni. Świetnie się sprawdza w każdym pomieszczeniu - w łazience, kuchni, salonie czy pomieszczeniu gospodarczym, jako wykończenie podłogi, powierzchni schodów, ścian czy nawet mebli.
Mikrocement to materiał, który daje ogramne możliwości wyboru odpowiedniej struktury, tekstury i koloru do upodobań i życzeń klientów. Czyli daje ogromne pole do dziełań, tworząc ekskluzywne i niepowtarzalne aranżacje przestrzeni.
Mikrocement, jako materiał wykończeniowy ma wiele zalet:
duża przyczepność do większości powierzchni. Sprawdza się nawet na płytkach ceramicznych, bez zrywania.
⦁ cienka warstwa. Mikrocement nakłada się warstwą nie większą niż 3 milimetry.
⦁ wytrzymałość mikrocementu jest porównywalna z kamieniem, a lakier na wierzchu zapewnia dodatkową ochronę.
⦁ dobra pzrewodność cieplna i nie pęka. Jest najbardziej odpowiednim materiałem do instalacji ogrzewania podłogowego.
⦁ odporny na wilgoć. Jest stosowany w kabinach prysznicowych i na elewacjach.
⦁ jednolite powierzchnie bez spoin i fug, co oznacza, że podłoga jest łatwiejsza do czyszczenia, a jej wygląd jest bardziej dekoracyjny.
⦁ elastyczny. Nie boi się osiadania budynku i wibracji, dzięki doskonałej elastyczności.
⦁ odporny na grzyby, pleśnie i glony. Można go stosować nawet wewnątrz kabiny prysznicowej.
Pielęgnacja powierzchni z mikrocementu jest bardzo prosta. Wystarczy odkurzyć lub zamieść podłogę i według potrzeby przemyć na mokro z użyciem gólnodostępnego, nieagresywnego płynu do podłóg dodając go do letniej wody. Jeśli płyn dodatkowo zawiera wosk, przy okazji zakonserwujesz podłogę. W sytuacji, gdy pojawią się większe zabrudzenia, warto zastosować miękką, wilgotną ściereczkę z detergentem. Również w celu mniejszego zniszczenia pódłogi zachęcamy do odpowiedniego zabezpieczenia mebli. Po każdej wykonanej realizacji informujemy klientów o prawidłowej pilęgnacji i zabezpieczeniu powierzchni z mikrocementu.